‘Aš ir kalnai’

Kalnai. Tikras ramybės kampelis. Vandens čiurlenimas juose yra tikras stebuklas. Tas teškėjimas. Jis jau neerzina, o ramina ir hipnotizuoja kaip muzika, parašyta gyvenimo..
Kalnai gražiausiai atrodo pavasarį. Visoje žalumoje išlenda tik baltos ir didingos viršūnės. Jos tarsi broliai milžinai semia gamtos išmintį ir ta šviečianti baltuma, tartum rodo savo senąją išmintį, kauptą amžių amžius. Dabar suprantu, kokį adrenaliną jaučia alpinistai, įlipę į kalną, užkopę į pačią viršūnę. Adrenalinas, pasiekus tikslą, yra beribis. Jis užlieja visą kūną, smegenų ląsteles, net kojų nagus. Tada imi norėti vis daugiau ir daugiau, bet reikia palaukti, susilieti su kalnu ir pasakyti jam, kad jis dar palauktų Tavęs, palauktų dar vienos Tavo pergalės. Nesvarbu, ar ji bus greitai, ar ne. Kalnas moka laukti, jis nemoka būti vienas. Vis tiek iki Tavosios pergalės bus dar pergalių, bet Tavoji atrodys didingesnė, nematomu, bet dvasiniu lobiu, kurį reikia atrasti. Bus daug paslydimų, pūslių ant pirštų, bus pavargusios kojos ir visas kūnas, bet viršūnėje Tau į tai bus nusispjaut.
Pats didingiausias ir labiausiai spindintis lobis bus pirmasis kalnas, su kuriuo Tu susilieji kiekvieną kartą apie jį mąstant. Abudu tampat viena visuma, vienu kūnu ir siela. Visą laiką Tu jį matysi prieš akis ir galėsi didžiuotis. Nesvarbu, kad kalnas jau turi draugų, Tu nejauti pavydo, kad kitas alpinistas, kitas žmogus į jį įlipo anksčiau negu Tu. Mūsų visų jausmas vienodas, svarbiausia tai, kaip Tu jį išgyveni, kaip Tu jį patiri.
Man gaila žmonių, kurie negali dalintis tuo džiaugsmu, gaila, kad tie, kurie lipo, neatrado savo lobio, neatrado taip, kaip aš ir daugelis kitų. Bet manau, kad kiti tą lobį atras. Atras ir didžiuosis, kad jį turi, kad jį atrado, kol dar nėra vėlu, kol dar gali kvėpuoti. Kol dar gali išgerti lašelį oro. Kol dar gali, o toliau- jau nesvarbu…

[2006.10.09]

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: